Igor Siemieniuk – fotografia ślubna » Podlasie - profesjonalna, artystyczna fotografia ślubna. Reportaż ślubny, sesja w plenerze

Podlaskie wesele Kasi i Pawła/Traditional Podlasie’s wedding of Kasia and Pavel

Każdy ślub i wesele jest wyjątkowe ale w przypadku Kasi i Pawła tej wyjątkowości było znacznie więcej. Kasia pochodzi z Podlasia, Paweł (a właściwie Pavel ;)) jest Białorusinem. Ślub odbył się w naszym rodzinnym Bielsku Podlaskim i był kolejny po Ewie i Adrianie ślub cerkiewny w 2009. Oprócz oczywistych sentymentów związanych z samym miastem, dodatkowego “smaczku” dodaje fakt, że ceremonia zaślubin odbyła się w cerkwi zaśnięcia NMP, w której zaczynałem swoją przygodę z fotografią ślubną na ślubie mojego brata. Z kolei zabawa weselna miała miejsce w lokalu “U Anny”, jednym z pierwszych, w których robiłem zdjęcia ślubne.
Oprócz samej ceremonii w cerkwii, praktycznie cały ślub i wesele obfitowały w mnóstwo tradycyjnych, podlaskich obrządków i zwyczajów, poczynają od “wykupywania” koszuli Pana Młodego przez Starostę Weselnego, przez tradycyjne stroje ludowe i przyśpiewki białoruskie aż po “korowaj” i “perepywanie”.
Wesele Kasi i Pawła było bardzo intensywne i powstało z niego sporo zdjęć – tradycyjnie zamieszczamy dosyć obszerną ich próbkę.
——————————
Every wedding is special but Kasia and Pawel’s wedding was more than special. Kasia comes from Podlasie, Pawel (or rather Pavel ;)) comes from Belorussia. The wedding took place in our hometown, Bielsk Podlaski, and it was another orthodox wedding in 2009 after Ewa and Adrian’s one. Besides our sentimental attitude to this wedding due to the city itself, additional interesting fact was that the wedding ceremony took place in the orthodox church were my adventure with the wedding photography has began at my brother’s wedding. And the reception took place at “U Anny”, the place where I took my first wedding photos.
Besides the orthodox ceremony, the whole wedding was full of many traditional rites characteristic to Podlasie, with “buying out” the Groom’s shirt by the Master of the Ceremony (called “starosta weselny”), traditional outfits, belorussian songs, “korovay” and “perepyvanie”.
Kasia and Pawel’s wedding was very intensive and we took many photos – as usually, we post quite big package of them.

24/08/2012 - 21:38

Ralph - Fotografie jak najbardziej odpowiednie!Zawartość emocji w każdym zdjęciu naprawdę ogromna!

Przyznam się szczerze, że mam korzenie Prawosławne gdyż moja mama pochodzi z Hajnówki.. Wyszła za katolika i tak zakończyło się drążenie prawosławnych korzeni.. Lecz pragnę przyznać, że krew która we mnie płynie nie pozwala o czci zapomnieć. Zatem gdy natknąłem się na iście reporterską relację ze ślubu pragnę oznajmić iż będę nadal nękał swą Niewiastę by zaślubiny uczynić w cerkwi a do zrobienia cudnych fotografii w odpowiedniej skali i w cmyku zaprosimy właśnie tego człowieka..ślę już linka do mej Pani serca!

Dziękuję, że mogłem dostrzec prawdziwego kunsztu fotografii ślubnej!

Biję pokłony,
przyszły klient,
Rafał

15/03/2010 - 19:33

Zdzisław Folga - Dużo ciekawych kadrów – fajny materiał

15/03/2010 - 11:29

Konrad Hudaś - Igor ! jest fajnie . Jak dla mnie są emocje , sa fajne – zróznicowane kadry. Ja wogóle nigdy nie byłem na prawosławnym slubie , a po tym reportażu jeszcze bardzoej mi się chce,ale moze kiedys bedzie mi dane :)

15/03/2010 - 01:08

Łukasz Korzeniowski - Fajny materiał. Naturalnie piękny:)

14/03/2010 - 22:02

Marek Dziekonski - Igor, bardzo fajny, reporterski materiał. Jest wiele bardzo ciekawych kadrów oddających emocje dnia.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*